Köttermann EXPLORIS® Basınçlı Gaz Tüpleri için Güvenli Saklama Dolapları
Yüksek doldurma basınçları nedeniyle, basınçlı gaz tüpleri laboratuvarlarda büyük bir güvenlik riski oluşturur. Düzgün depolanmazlarsa, basınçlı gaz tüplerinin hasarlı valfleri nedeniyle yanlışlıkla devrilip dışarıya gaz salınım riski vardır. Ayrıca, yangın durumunda, artan sıcaklıkla birlikte silindir içindeki basınç, silindirlerin patlama riski oluşturacak şekilde artar. Bu nedenle basınçlı gaz tüplerinin devrilmesini önlemek ve aşırı ısıya karşı korumak güvenlik açısından kaçınılmazdır. (ve genellikle zorunludur).

Basınçlı gaz tüpleri için güvenli saklama dolapları bu amaç için kanıtlanmış bir çözümdür. Isı yalıtımı, gaz tüplerini aşırı ısıya karşı etkili bir şekilde koruyarak, personele yangın durumunda tehlike alanını terk etmesi için yeterli zaman tanır. Ayrıca, gaz tüpü dolapları kısa boru yollarına olanak tanır ve bu nedenle gaz kontaminasyonu riskini azaltır.

Tüm Köttermann EXPLORIS® Systemlabor gaz tüpü kabinleri, en yüksek yangına dayanıklılık derecesine (G90) uygundur, EN 14470-2'ye göre test edilmiştir ve GS işaretine sahiptir. Yangın durumunda gaz silindiri kapağının sıcaklığının 90 dakika içinde 50 K'den fazla yükselmemesini sağlayacak şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir.*
Potansiyel riskler nedeniyle laboratuvarlarda basınçlı gaz tüplerinin depolanması için ülkeden ülkeye değişen düzenlemeler bulunmaktadır.

* EN 14470-2'ye göre bir yangın odası testinden geçmiştir.
NTL-TC01201
Lütfen Fiyat İsteyiniz..
1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR